Спартак спечели срещу Септември (Симитли) с 3:1 в двубой от 31-вия кръг на

...

Спартак се върна към победите и доближи на точка лидера

Спартак завоюва срещу Септември (Симитли) с 3:1 в двубой от 31-вия кръг на Втора лига на стадион " Спартак ". Така варненският тим прекъснаха черната си серия от четири загуби подред, като след втората те бяха записали служебна победа за срещата в Лом.

Така Спартак приближи на една точка водача. Етър води с 59 пункта, пред Спартак - 58, Септември (София) - 56 и мач повече от варненци, Хебър - 52, Монтана - 52 и мач повече от спартаклии и Миньор - 51.

Домакините започнаха нападателно и още в 4-тата минута Цветан Илиев уцели гредата. Минута по-късно Георги Бабалиев бе спънат и съдията уточни бялата точка, а капитанът Янчо Андреев трансформира дузпата в гол с технично осъществяване - 1:0 за Спартак.

Натискът на домакините продължи и в 30-ата минута Даниел Начев увеличи преднината им с хубав гол. След независим рейд халфът шутира мощно и топката се заби в горния десен ъгъл на вратата - 2:0.

В 43-ата минута гостите понижиха резултата, възползвайки се от първата си сериозна обстановка в дуела. Техен състезател бе повален, реферът отсъди дузпа и Владислав Златинов бе прецизен от бялата точка - 1:2.

В първите 20 минути след почивката играта е равностойна, като домакините удържат преднината си с мъдра и тактически вярна игра. Липсват забавни положения пред двете порти.

В 79-ата минута гостите имаха добра обстановка за гол. След центриране техен състезател шутира от придвижване, само че вратарят Дичевски сподели класа и мазета кълбото.

В началото на триминутното продължение " соколите " сложиха точка на разногласието. Мехмед Сабри проби и центрира добре към влезлия малко преди този момент Архан Исуф, който неотложно насочи топката в мрежата - 3:1 за Спартак.

Съставът на Спартак: 21. Иван Дичевски, 6. Генади Луго, 3. Ибрям Ибрям, 23. Мартин Василев, 11. Виктор Митев, 17. Цветан Илиев, 45. Даниел Начев (80 - 22. Лаур Кицану), 20. Николай Иванов (65 - 8. Георги Георгиев), 10. Янчо Андреев 85 - 13. Архан Исуф), 9. Мехмед Сабри, 7. Георги Бабалиев (65 - 71 - Георги Чукалов)

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 4. Петър Патев, 15. Мартин Янакиев

Съдия: Валентин Станчев (Сливен), асистенти: Никифор Велков (Севлиево), Петър Балтов (Сливен), четвърти арбитър: Михаел Павлов (Сливен), БФС пратеник: Кондьо Кондев (Сливен), съдийски наблюдаващ: Красимир Василев (Русе)

Източник: petel.bg